facebook2

WOŚP W MIĘDZYLESIU

MIĘDZYLESIANIE ZNÓW OTWORZYLI SERCA


25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami Tegoroczny Finał odbył się pod hasłem „Kręcimy się już 25 lat” Gramy dla dzieci i seniorów”.  Od wczesnych godzin rannych 20  wolontariuszy przemierzało ulice Międzylesia i okolic by zbierać pieniądze do puszek. Pomimo niskiej temperatury  ludzi z otwartym sercem nie brakowało.
O godziny 15.00 po raz szósty   mieszkańcy Międzylesia przyłączyli się do biegu „Policz się z cukrzycą” . Głównym celem biegu było  zwrócenie uwagi na problem cukrzycy w Polsce oraz propagowanie zdrowego trybu życia i aktywności ruchowej. Głównym organizatorem biegu był MLKS „Sudety” z p. Prezesem j J. Błażejewskim  i  Katarzyną Grzybowską-Kanią na czele. Ratownik medyczny p.S.Szura wygłosił mini wykład  o cukrzycy  Każda chętna osoba miała możliwość zbadania poziomu glukozy  we krwi. Po  raz pierwszy  biegliśmy w  pomarańczowych biegowych koszulkach  a napój izotoniczny Oshee zapewnił odpowiednie nawodnienie i  dodawał energii  wszystkim uczestnikom biegu.
Od godz 17.30 na sali widowiskowej  Ośrodka Kultury rozpoczęło się szlachetne granie.
Występy artystyczne rozpoczęły „Noce i dnie w wykonaniu D.Rzeszutka. . Następnie na scenę wkroczyli  uczniowie klasy I a i b oraz  „Urwisy”  prezentując  układy  taneczne z różnych styli.  
Podczas Finału na scenie dzieci zaprezentowały  także pokaz pojek :
 A. Bankowska, K.Kowal Z.Kyś) i układ akrobatyczny : D.Makarska, V..Zin
Pomiędzy poszczególnymi występami można było skosztować pysznych domowych ciast  upieczonych przez rodziców,  wziąć udział w loterii orkiestrowej. Na specjalnie przygotowanym stoisku  można było  przekonać się na własne oczy, co się dzieje z kierowcą, który jest pod wpływem alkoholu. Dzięki specjalnym okularom każdy chętny  mógł sobie uświadomić jakim zagrożeniem jest jazda na podwójnym gazie.  
 W  kolejnej części wystąpiły  klasy II d, klasy II c i b , III a i c  i IIIb zespół Chochliki    w piosenkach o tematyce zimowej.
Jak co roku nie zabrakło pokazu ratownictwa medycznego w  tym roku  w wykonaniu strażaków z OSP Goworów. Pokazy odbywały się na podarowanej torbie ratowniczej przez Zarządu Gminnego Związku OSP Gminy Międzylesie. Torba  ratownicza  została  zakupiona z funduszy pozyskanych   w ramach akcji „Halo czy mnie słyszysz” i przekazana przez organizatorów tej akcji.
Podczas Finału zaśpiewali również  V. Borsyiewicz i P.Kulbaka.
Ogromne wrażenie na widzach zrobiły pokazy cheerliderek. Jako pierwsze
z  pomponami  wystapiły   M. Mądry i  M.Cymborska, w kolejnym pokazie wystąpili  
K. Gałuszka M.Furtak N.Szłapa B. Kasperowicz K. Czubala.  Ostatnim układem cheerliderek      był taniec L. Smoleń i M. Jaworskiej.  W   latynowskich rytmach    zatańczyły dla nas A. Pokratka, J. Broszko i I.Pawlak. Na zakończenie Finału,     
w  etiudzie tanecznej  i hip-hopie, wystąpił zespół Plus-Minus.  Wszystkie prezentacje i występy były otrzymały ogromne  brawa przez zgromadzoną licznie publiczność.
Tradycją każdej edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest  licytacja wyjątkowych przedmiotów przekazanych przez mieszkańców Międzylesia. Podczas licytacji można było także zakupić  gadżety  ofiarowane przez Fundacje  WOŚP. Licytacja jak zwykle przyniosła sporo emocji i znacząco wsparła konto orkiestry. Około godziny 20.00  wystrzeliło Światełko do nieba”.
WOŚP kręci się już 25 lat.  Nasz sztab zawsze może liczyć na dzieci
i młodzież z Zespołu Szkół w Międzylesiu. Dziękuję  nauczycielom za pomoc
 i zaangażowanie w przygotowanie dzieci. Dziękuję sponsorom Finału :Kucfir L., Głowacki P., Dudek K., B. Polański., Janowska L, OSP Międzylesie, Tatrek  M., Ociepa A., Jarmołowicz L., ZUK w Międzylesiu,  Szarota B., Witwicka E., Wójtowicz M., Pietras P., Bogdan D., OD „Tęcza”. A.Kuś, OSP Międzylesie, PPHU Corso Serdeczne podziękowania dla pracowników MGOK,  Krzysia Jaska za obsługę fotograficzną i wolontariusza Maćka Dudka. Specjalne podziękowania kieruje do  I. Trytek - dziękuję za  OGROMNĄ pomoc. Największe jednak podziękowania kieruję do Was mieszkańcy Gminy Międzylesie. Bez Was nie byłoby tej „letniej zadymy w środku zimy”.
Do zobaczenia za rok na 26. Finale WOŚP! I pamiętajcie - gramy do końca świata i jeden dzień dłużej!                        

 Szefowa sztabu Agata Biernacka 

 

25. Finał WOŚP 2017 w Gminie Międzylesie.

Padł nowy rekord, sztab zebrał ponad 16 tysięcy złotych!
#WOSPwTVN24
#Międzylesie

nasz sztab zebrał

wosp

 

  image

 Plakat gotowiec ok.www

GRAFIKA

Po raz kolejny w Gminie Międzylesie rozbłyśnie ogromne serducho Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! To jubileuszowy, 25. Finał WOŚP i dlatego przygotowujemy się do niego wyjątkowo starannie. Tym razem gramy dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

Szykujemy moc atrakcji dla wszystkich zainteresowanych finałowym graniem. Co nas czeka? O godzinie 15.00 w Parku przy Urzędzie Miasta ruszy Bieg "Policz się z cukrzycą". Dodatkowo zapraszamy na kontrolne badanie cukru we krwi. O godzinie 17.00 ruszą finałowe wydarzenia w sali widowiskowej w MGOK. W programie: popisy artystyczne naszych milusińskich przedszkolaków, występy uczniów z Zespołu Szkół w Międzylesiu, pokazy taneczne, słodka kawiarenka, sklepik z ciekawymi przedmiotami od darczyńców i gadżetami od WOŚP. Poza częścią artystyczną czeka na Was wiele interesujących "licytacji" i niespodzianek, a dzień zakończymy tradycyjnym "Światełkiem do Nieba" czyli pokazem sztucznych ogni.

                                             wosp przekladka na www

wesprzyj www

 

  01 awatar bieg 300x300

Zapraszamy małych i dużych na VI Międzyleski Bieg "Policz się z cukrzycą". Bieg ma charakter happeningu, nie bedzie prowadzona klasyfikacja. Zwycięzcą będzie każdy, kto przejdzie, przemaszeruje lub przebiegnie trasę i w ten sposób wesprze ideę WOŚP. Tuż przed biegiem, w trakcie i po biegu zapraszamy chętnych na kontrolne badania poziomu cukru we krwi.

 

Zaloguj się, by skomentować

Kalendarz wpisów

« Październik 2019 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Początek strony