facebook2

Bierz kijki i ruszaj z nami – poznaj piękno naszej Gminy.


Wykłady i warsztaty Nordic Walking

Autor: Grupa nieformalna „Piechurzy”

Inicjatywa zakłada przeprowadzenie wykładów i warsztatów Nordic Walking dla grupy 15-25 osób, podczas których jego uczestnicy zostaną przeszkoleni w zakresie prawidłowej techniki marszu z kijkami przez certyfikowanego instruktora. Osoby używające kijki będą mogły doskonalić poprawność chodu, a osoby chcące rozpocząć przygodę z Nordic Walking dostaną możliwość sprawdzenia czy taka forma spędzania wolnego czasu im odpowiada. Uczestnicy będą mieli możliwość brania udziału w okraszonych drobnym poczęstunkiem warsztatach, wędrówkach i wykładach poświęconych NW.

Przyczyni się to do integracji lokalnej społeczności, mającej wymiar międzypokoleniowy oraz do działań na rzecz dobra wspólnego jakim będzie wspólne wyznaczenie bezpiecznych i atrakcyjnych tras do wędrówek NW. Projekt zakończy się zawodami NW. Uczestnicy i zwycięzcy marszu otrzymają nagrody. Inicjatywa jest doskonale osadzona w zasobach lokalnych i wykorzystuje walory turystyczno – krajobrazowe regionu.

Terminy spotkań:

6.09 g.16.00 - szkolenie w zakresie prawidłowej techniki marszu z kijkami –MGOK Międzylesie;

7.09 g. 16.00 - ćwiczenie prawidłowej techniki chodu NW w terenie - Stadion Miejski w Międzylesiu;

20.09 g. 16.00 - wyznaczanie i oznakowanie 4 tras NW- tereny zielone gminy Międzylesie;

4.10 g.16.00 - wspólne wyjście NW - trasa łatwa „Trzy Dworki”;

18.10 g.16.00 - wspólne wyjście NW- trasa trudna w stronę Lesicy;

26.10 g. 11.00 - zawody NW, podsumowanie projektu - Stadion Miejski w Międzylesiu.

nordic walking

NCK dom-kultury-plus-zNCK kolor-web

Wydarzenie objęte jest patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Międzylesie. Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu – Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2014.

 DSC 8711  DSC 0219

 aparat

Początek strony