facebook2

Sekcje w MGOK Międzylesie


Sekcje czyli nic u nas bez Was. Wykaz przedsięwzięć, zajęć, projektów, w których będziecie mogli brać udział.

 

KÓŁKO MUZYCZNE

kolkoPROWADZĄCA: mgr Jolanta Kowalik

TERMIN ZAJĘĆ: Poniedziałek : 14.00 - 20.00

                             Środa       : 13.00 - 20.15

Głównym założeniem programu jest ukształtowanie pozytywnej motywacji do muzyki, zapewnienie bezpośredniego kontaktu z muzyką w formie różnorodnej działalności muzycznej, nabycie cech umożliwiających uprawianie muzyki choćby w najprostszych jej formach oraz przygotowanie odbiorców muzyki.

 

Zapisz się na kółko muzyczne 

 

HAPKIDO

INSTRUKTORZY: Adam Przybytkowski , Marian Krawczyk

TERMINY ZAJĘĆ: Wtorek i Czwartek  18.00 – 20.00

 

karateHapkido – wschodnia sztuka walki. Za jej twórcę uważa się Yong Shul Choia.

 
Nazwa "hapkido" znaczy po koreańsku "droga (sztuka) harmonijnej siły" albo "droga siły i harmonii". Słowo hap dosłownie oznacza harmonię lub koordynację, ki' – istotę siły lub energii, a do (pojęcie często używane w sztukach walki) – drogę lub sztukę. Nazwę "hapkido" zapisuje się tymi samymi chińskimi znakami, co "aikido".
 

Technika i strategia walki

Hapkido wykorzystuje energię wewnętrzną człowieka. Dużą rolę odgrywa tu punkt dajnon - odpowiednik tanden z japońskich sztuk walki lub dantian z chińskich.

Hapkido korzysta z koncepcji używania minimalnej siły w celu pokonania przeciwnika fizycznie silniejszego. Aby skutecznie stosować techniki, nie jest wymagana duża siła. Kładzie się duży nacisk na okrężne ruchy, wykorzystując energię przeciwnika przy możliwie oszczędnym użyciu własnej siły. Hapkido nadaje się więc zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet.

 

Zapisz się na HAPKIDO

 

 

Początek strony